Ruumi juhtimissüsteemid

Tõeline pärl igas konverentsi- ja nõupidamiruumis on juhtimissüsteem. Süsteem on eelnevalt programmeeritud vastavalt vajadustele ja ruumis kasutatavatele seadmetele. Süsteem võimaldab juhtida releesid (220V) ja lüliteid (220V) ning kõiki seadmeid millel on infrapuna pult või RS 232 sisend seadme juhtimiseks. Lühidalt võime juhtida ja kontrollida ruumis kõiki esitluse ajal kasutatavaid seadmeid  (projektorid, videomagnetofonid, ekraanid, projektori liftid jne) lisaks saame juhtida ka teisi ruumis kasutatavaid seadmeid (valgustid, kliimaseadmed, mootoriga aknakardinad jne.)  Vaata tutvustust Flash demona.

Juhtimissüsteemi eelised

  • Kasutajale lihtne. Lihtne sõrmistik ainult esinejale vajalike funktsioonidega. Ühesõnaga esineja ei pea kasutama erinevate seadmete distantsjuhtimise pulte.  
  • Töökindlam võrreldes distantsjuhtimise puldiga.  Kasutades erinevate seadmete pulte võib esineda igasugu tõrkeid. Puldid on kerged kaduma või patareid on vajalikul hetkel tühjad ning üldjuhul ei tööta seadmete infrapuna puldid üldse kui ruumis kasutatakse sünkroontõlke seadmeid (mille võimsad infrpuna kiirgurid nn lämmatavad infrapuna distantsjuhtimise puldid).
  • Kasulik abimees konverentsiteenuse pakkujale. Kliendid saavad enamasti ilma konverentsikeskuse tehniku abita esitlusseadmete kasutamisega hakkama.

Mida tavaliselt juhitakse?

  • Multimeediaprojektori käivitamist ja välja lülitamist. Vajutades juhtpaneelil nn "on" nuppu lülitub tööle projektori lamp ja kui vajutame "off" nuppu lülitatakse lamp välja.  Kasutajad ei pea teadma kas projektori lampi on vaja jahutada peale töö lõppu jne.
  • Elektiriliste ekraanide avanemist ja sulgumist.
  • Projektori lifti liikumist. Projektor sõidab laest alla siis kui esinemise ajal kasutatakse multimeedia projektorit. Muul ajal on projektor peidetud ripplae sisse.
  • Valgusteid.  Projektori käivitamisel kustutame osa tulesid saalis või kasutades reostaati muudame valguse intensiivsust.

Süsteemi juhtprogramm koostatakse vastavalt vajadusele ja nö nupu vajutusele sõrmistikul võib toimuda kas üks tegevus või käivitub mitu tegevust (näiteks vajutades projektor "on" toimuvad tegevused: elektriline ekraan avaneb, projektori lift sõidab alla, projektori lamp lülitub käima, kardinad sõidavad akende ette ja ruumi valgus reguleeritakse hämaramaks).